Jak zabrać się do remontu kuchni?

Remont kuchni to wyzwanie – jest to bowiem jeden z najdroższych elementów, jakie przyjdzie nam remontować w naszym mieszkaniu. Przede wszystkim z tego powodu, że wymienia się praktycznie wszystko, ponieważ do remontu tej części doprowadzamy raz na kilka jeśli nie kilkanaście lat – właśnie ze względu na koszty. Jak więc przygotować się do takiego remontu?

Meble na wymiar czy gotowe?

Na początek warto rozważyć, czy chcemy meble na wymiar czy może kupione z supermarketu. W tym przypadku wiele zależy od tego, jaką możecie się pochwalić kuchnią – jeśli będzie ona wąska, o niestandardowym kształcie lub po prostu bardzo mała, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble robione na wymiar. A jeśli macie duże przestrzenie, to możecie zamówić gotowe meble kuchenne w supermarkecie.

remont kuchniDrugą ważną kwestią jest odpowiednie zaplanowanie wszystkiego w czasie – bowiem na meble kuchenne, zwłaszcza te robione na wymiar, trzeba czekać kilka tygodni, a renomowani wykonawcy mają już pozajmowane terminy na kilka miesięcy wprzód. Więc zanim zaczniemy demolkę w kuchni, to najpierw zamówmy sobie meble kuchenne, tak aby jak najkrócej funkcjonować bez kuchni. Warto również zdecydować się czy na podłodze chcemy mieć panele czy może kafle – lepsze będą kafle, ponieważ jak wiadomo, kuchnia to miejsce, gdzie często coś się rozlewa, co doprowadzi do namoknięcia paneli i ich wykrzywiania się, co wcale nie wygląda estetycznie.

Planując taką inwestycję, musicie obmyślać cały wystrój wnętrza kuchni, zdecydować, czy kafelki mają być położone na ścianach czy może między szafkami powinien znaleźć się panel dekoracyjny, jakiego koloru dodatki będziecie wybierać – pracy jest naprawdę sporo, dlatego warto sobie wszystko ówcześnie przemyśleć i zaplanować, aby w ferworze remontu nie doszło do żadnych przykrych niespodzianek.