Robimy remont mieszkania – nasza historia

Szykujemy się do generalnego remontu całego mieszkania. Do demolki idzie praktycznie wszystko, nic nie pozostaje takie jak kiedyś było. Zresztą najwyższy czas, ostatni gruntowny remont był tu przeprowadzany kilkanaście lat temu. Wiadomo tez, że wtedy na topie był inny wystrój wnętrz niż jest popularny teraz.  Weźmy chociażby pod uwagę nasze jeszcze obecne meble kuchenne. Robione specjalnie na zamówienie 16 lat temu… Fakt, trzymają się bardzo dobrze, dlatego tą samą firmę najmujemy do zrobienia nowych – jednak już w zupełnie innym stylu oczywiście.

aranżacja wnętrzDokonamy wszelkich możliwych zmian – całe meble, wykonane z jasnego drewna, z barkiem, który kiedyś – podkreślam słowo kiedyś – robił furorę, zostaną wyrzucone. Na ich miejsce zamówiliśmy – oczywiście na wymiar – meble w kolorze biało-bordowym. Jeszcze do końca nie wiemy, czy górne fronty szafek mają być białe czy dolne, ale jeszcze mamy chwilę, aby się nad tym zastanowić. Na razie bowiem za nami pierwsze pomiary, czekamy na projekt, a później na meble poczekamy około 6 tygodni – w sam raz do zakończenia remontu. Wiemy już, że chcemy mieć sprzęt agd pod zabudowę – aby nie było go za bardzo widać. Już nawet rozglądamy się za odpowiednimi markami, bo wiemy, że czasami również trzeba na kuchenkę czy zmywarkę czekać, a przecież w chwili montowania kuchni sprzęt musi już czekać.

Meble na zamówienie

Co istotne, nasza firma dostarcza nam meble już z wszelkimi niezbędnymi wkładami do szuflad, dzięki czemu pozostanie nam tylko wsadzić nasze przedmioty domowego użytku. Zdecydowaliśmy się na lakierowane fronty – trudno, będziemy czyścić i samo domykające się szuflady. Jednak z całą stanowczością odrzuciliśmy opcję szafek, które otwierają się za sprawą nacisku w konkretnym miejscu – zaobserwowaliśmy to u znajomych i doprawdy skaranie boskie z takich rozwiązaniem.

Jako że mieszkamy w bloku i mamy niewielką kuchnie, to początkowo chcieliśmy wyburzyć boczną ściankę, otwierając ją bardziej na przedpokój – jednak spółdzielnia dała nam tyle zaleceń, że zrezygnowaliśmy z tego.  Jednak w porównaniu do obecnej, nasza przyszłą kuchnia będzie większa, ponieważ będzie otwarta na salon, co da nam zdecydowanie więcej przestrzeni. W sumie, nasze wstępne wyliczenia mówią, że zapłacimy za wszystko około 10 tysięcy złotych, no ale niestety – z tym się liczyliśmy. Na szczęście, jesteśmy przygotowani na taki wydatek.

1 comment on “Robimy remont mieszkania – nasza historia”

  1. Arek

    Wszystko zależy czego potrzebujemy i ile jesteśmy na to w stanie poczekać 🙂

Comments are closed.